Z cyklu "Zapomniane, porzucone?", Brassheart

 


Wracam do zapoczątkowanego przeze mnie prawie miesiąc temu cyklu "Zapomniane, porzucone?", w którym dziś opisuje klasyczną point-and-clik przygodówkę, stworzoną przez polskie Hexy Studio, o tytule Brassheart, inspirowaną klasykami gatunku i estetyką dieselpunku.

O przygodówce Brassheart usłyszeliśmy około pięć lat temu, kiedy to polskie studio, stawiające na tworzenie gier planszowych, postanowiło pokazać światu swój pierwszy wideo przygodowy projekt, rozgrywający się w alternatywnej rzeczywistości lat dwudziestych. Kilka lat później, w roku 2023 pojawiło się demo, z którego wrażenia napisałam dla serwisu lubiegrac.pl. Od tego czasu o grze zrobiło się cicho. Dziś spokojnie można umieścić przygodówkę w moim nowym cyklu "zapomniane, porzucone?", w którym jako pierwsza pojawiła się przygodówka w klimacie kryminalnego thrillera The Big Hollow.


Brassheart to gra, o której dalszym losie nie wiemy za wiele, prócz pojawiających się informacji, które właściwie ciężko potwierdzić. Mówi się, że twórcy wciąż nad nią pracują, choć w pewnym momencie pojawiła się informacje o zawieszeniu prac nad projektem. Od roku, po pojawieniu się darmowego demo, nigdzie nie ma o niej żadnej aktualizacji, ani na oficjalnej stronie gry, ani w mediach społecznościowych.

Brassheart to gra, w której przenosimy się w alternatywne lata 20-te przeszłego wieku, by wcielić się w Polę Zagórką, córkę znanego wynalazcy, który został porwany przez armię lojalną zbuntowanej maszynie, którą sam zbudował, znaną jako Valkiria. Zanim profesor Zagórki zniknął, zdołał jednak przekazać swojej córce jak poradzić sobie ze zbuntowaną maszyną. Kluczem do jej pokonania miał być wynalazek znany jako "Brassheart". Ma on wpływ na wolę jego wynalazku. 


Pola rusza zatem w podróż po przeróżnych częściach świata, zwiedzając wioskę w Himlajach, europejskie rezydencje, a także pałac w Sulisławiu, by odnaleźć części serca maszyny. Przy okazji poznaje ciekawe postaci, doświadcza zawirowań politycznych, poznaje wynalazki i mierzy się z zagadkami ze świata technologii. W podróży pomocni jej są mechanik Manfred, malarka Tamara i automat Pascal.

Gra została wykonana w ręcznie rysowanym graficznym stylu, posiada pełną angielską wersję językową, z polskimi napisami. 

Niestety tytuł wciąż nie ma daty premiery. W planach debiut na PC, na Steam i GOG.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

3 Minutes to Midnight - A Comedy Graphic Adventure - recenzja

Black Mirror - poradnik/solucja

Aboard the Adventure, przygodówka w typie Indiany Jonesa