"Rodziny na Steam", platforma wprowadza funkcję rodzinną

 

Zdjęcie: Steam
Steam wprowadził na swojej platformie nową, przez wielu graczy wyczekiwaną funkcję "Rodziny na Steam". Plany wprowadzenia ciekawej zmiany pojawiły się jeszcze w marcu tego roku. Teraz opcja taka pojawiła się wersji beta na Steam, dając nie tylko nową kontrolę rodzicielską, ale wiele ciekawych rozwiązań związanych z korzystaniem z biblioteki gier.

Steam jedna z największych, i najbardziej popularnych platform do grania, z kolejnymi rekordami ilości aktywnych użytkowników wprowadza nową funkcję rodzinną, która zastąpiła poprzednią, w której mogliśmy dzielić się grą z jedną, inną osobą. Wprowadzenie funkcji "Rodzina na Steam", pozwala na korzystanie z biblioteki aż pięciu osób. Co się zmienia? Jak wygląda kontrola rodzicielska? I jak skorzystać z nowej funkcji? 

"Rodzina na Steam" - nowa funkcja platformy Steam

Nowa funkcja Steama zastępuje zarówno udostępnianie gier, co było do tej pory możliwe, zmienia także widok biblioteki, zapewnia nowe miejsce do zarządzania grami. Pozwala  rodzinie na dostęp do biblioteki gier, dla aż pięciorga członków rodziny.  

Każdy użytkownik Steama, posiadający aktywne konto może stworzyć "Rodzinę". Dorośli po stworzeniu takiego konta mogą wciąż korzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej. Z funkcji "Rodzina na Steam" skorzystamy z poziomu klienta Steam, z urządzenia mobilnego lub przeglądarki.

Po dołączeniu do "Rodzina na Steam" automatycznie zyskujemy dostęp do wszystkich gier z biblioteki każdego członka rodziny. Po zalogowaniu na Steam, nowa biblioteka pojawi się w kolumnie po lewej stronie, jako podsekcja na naszej liście. Własność posiadanych przez nas gier zostanie zachowana, a nowo kupiona gra, będzie dalej widoczna w naszej bibliotece. 

W bibliotece rodzinnej każdy może tworzyć własne zapisy stanu gry, zdobywać własne osiągnięcia Steam, mieć dostęp do plików warsztatu i wiele więcej. Grać można w tak udostępniane gry innych członków rodziny również wtedy gdy ci są dostępni online i grają w inną grę. 

Jeżeli biblioteka rodzinna zawiera więcej kopii jednej i tej samej gry, wielu członów "Rodzina na Steam" może w nią grać jednocześnie. 

Trzeba jednak pamiętać, że producenci gier mogą wycofać swoje tytuły z udziału w nowej funkcji, z różnych przyczyn, technicznych i nie tylko, w dowolnym momencie. Aktualną listę gier obsługującą nową funkcję "Rodzina na Steam" znajdziecie w tym miejscu.

Kontrola rodzicielska - Steam wprowadza zmiany 

Steam wprowadziło zmiany także w funkcji kontroli rodzicielskiej, umożliwiając rodzicom większą kontrolę nad tym w co grają ich dzieci na  platformie Steam. Rodzic może kontrolować do jakich gier dostęp ma ich dziecko, co możliwe jest z każdego miejsca, nawet poza domem, na urządzeniach mobilnych. Wprowadzono także nową funkcję płatności. Dziecko, które jest nieletnie może wysłać do dorosłego prośbę o opłacenie gry. Będzie można taką prośbę zatwierdzić i dokonać zakupu dla dziecka z pozycji urządzenia mobilnego, bądź poprzez pocztę e-mail. 

Kontrola rodzicielska, jak czytamy na Steam pozwala na:

  • Zezwalanie na dostęp do odpowiednich gier.
  • Ograniczanie dostępu do Sklepu Steam, Społeczności Steam czy czatu ze znajomymi.
  • Ustawienie limity czasu gry (godzinowe/dzienne).
  • Wyświetlanie raporty czasu gry.
  • Zatwierdzanie lub odrzucanie otrzymane od kont dzieci prośby o dodatkowy czas gry albo dostęp do funkcji (tymczasowy bądź trwały).
  • Odzyskiwanie konto dziecka, jeśli straci hasło.

"Rodzina na Steam" - jak skorzystać z funkcji 

Aby skorzystać z funkcji "Rodzina na Steam" klikamy znaczek "Steam" w lewym górnym rogu. Następnie wybieramy "Ustawienie", a potem opcję "Interfejs". Kolejnym krokiem jest kliknięcie w sekcję "Udział w wersji beta klienta", rozwinięcie listy i wybranie "Steam beta udpade". Zostanie dokonana aktualizacja klienta. Należy wtedy kliknąć na nazwę naszego konta, a potem wybrać "Szczegóły konta". W nim klikamy na "Zarządzanie trybem rodzinnym i udostępnianiem gier". I gotowe!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

3 Minutes to Midnight - A Comedy Graphic Adventure - recenzja

Black Mirror - poradnik/solucja

Aboard the Adventure, przygodówka w typie Indiany Jonesa